Komunikat

Szanowni Koledzy,

W dniu wczorajszym po ukazaniu się (ok. godz. 12.30) informacji przez Zarząd Główny na temat lotów Wiceprezes ds. Lotowych wraz z Prezesem podjęli szybkie kroki w celu załatwienia zezwoleń na odbycie lotu.

Pomimo tych prób nie otrzymaliśmy zgody od Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gnieźnie na załadunek gołębi oraz Powiatowego Lekarza Weterynarii w Strzelcach Krajeńskich na wypuszczenie gołębi z miejscowości Strzelce Krajeńskie.

Lot zostaje odwołany.

Na chwilę obecną nie możemy określić czy odbędzie się lot w dniu 09.05.2021r.

W tej chwili odbycie lotu bez zgody Powiatowych Lekarzy Weterynarii grozi wysokimi mandatami, które przez nas są nie do zaakceptowania.

Pozdrawiamy
Zarząd 0282 PZHGP Oddział Gniezno

Poniżej informacja z ZG jeśli jeszcze ktoś się z nią nie zapoznał.

Komunikat dotyczący organizacji lotów gołębi pocztowych

W związku z sytuacją epidemii grypy ptaków o wysokiej zjadliwości (HPAI) oraz stanowiskiem Głównego Lekarza Weterynarii, Prezydium Zarządu Głównego PZHGP zawiesza organizację lotów gołębi zaliczanych do Mistrzostw Polski w okresie 28.04.-12.05.2021 roku. Zmodyfikowany Regulamin Mistrzostw Polski ukaże się do dnia 12.05.2021. roku.

Organizacja w tym okresie lotów przez jednostki terenowe do mistrzostw niższego szczebla może odbywać się jedynie po uzyskaniu zgodny Powiatowych Lekarzy Weterynarii właściwych dla  miejsc załadunku i wypuszczenia gołębi.

 

Krzysztof Kawaler

Prezydent PZHGP

Komentarze są wyłączone.